mandat

Pokud patří balkon do společných prostor domu, znamená to, že teoreticky mám právo na vstup na kterýkoliv balkón v domě?

Doplňuji:
Takže kdybych přivázal na zábradlí svého balkonu lano a spustil se o patro níž, nemůže mě z tama soused vyhodit?

Odpovědi
spongebobik0

Mužeš, jestli tam najdeš cestu jinou než přes byt :D Plánuješ skok padákem ? :)
Doplňuji:
Jestli je to opravdu veřejný prostor domu, tak ne. Ale asi by si stěžoval na narušování soukromí. Mužeš zkusit :)

zzzzz

Pokud patří do společných prostor (což je podle mě blbost, pokud navazuje na byt) tak ano, máš právo na něj vstoupit, ale nesmíš vstoupit do cizího bytu.

Balkon je většinou součást bytu, stejně tak jako sklepní koje a je účtován v nájmu jako 50% položka za metr čtvereční.

MK44

Možná Tě to překvapí, ale pokud patří nějaký balkon do společných prostor nějakého domu, neznamená to, že máš právo na vstup na kterýkoliv balkón v kterémkoli domě. 😉
Záleží na majiteli nemovitosti, zda balkon, který je součástí společných prostor, tedy nikoli součástí bytu, zpřístupní – samozřejmě v souladu například s požárními předpisy.

K doplnění: Pokud je balkon, na který se chceš spustit, součástí sousedova bytu, vyhodí Tě tak, jako bys Ty vyhodil toho, kdo by se spouštěl na tvůj balkon.

Mimoto lze předpokládat, že „horolezecké“ výkony nejsou v souladu s domovním řádem ani s vlastnickými právy majitele. Naopak jsou v rozporu s dobrými sousedskými vztahy nebo by mohly být důvodem k výpovědi nájemní smlouvy.

anonym

Nepleť si blakón v mezipatře s balkónem, který je součástí bytu.