Pokud odejdu 31.prosince a vrátím se 1.ledna, mohu říci že se vrátím za rok?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Pokud odejdeš 31. prosince 2013 a vrátíš se 1. ledna 2015, můžeš to říct, ale dost těžko budeš vysvětlovat, kdes byl. Když se vrátíš 1. ledna 2014, tak jsi se vrátil příští rok, ale asi taky budeš muset vysvětlovat ( máš manželku? ) … 🙂

Další odpovědi
anonym

Za rok ne (to by bylo za cca 365 dnů) – ale klidně řekni „příští rok“.
Ale – jak naznačuje Sůwa – aby ses měl ještě kam vracet…
😉

mosoj

Když to na Silvestra přeženeš tak můžeš říct cokoliv.

Hamon

Jestliže ten 1.1. následuje bezprostředně po 31.12., pak se vrátíš příšt rok nebo do roka, ale ne za rok.

Kelt

Řekl bych , že se vrátíš druhý den, příští rok, pokud odejdeš 31.12.2013 a přijdeš 1.1.2014. Tento časový interval se dá dobře spočítat v hodinách a taky tak vyjádřit. Odejdeš ve 21:00 a vrátíš se v 7:00, tak ses vrátil za 10 hodin, sice příští rok, ale to je v tomto případě jedno.