postcd

Pokud obsahuje amalgam rtuť, jak je možné, že se používá v lékařství?

to proběhla nějaká studie podle níž je to množství tak malé, že je vliv na zdraví zanedbatelný?

Nejlepší odpověď
Drap

Zkrátka je amalgam potřeba. To je vše. Nehledej v tom žádnou senzaci.

Další odpovědi
Dismas

Rtuť je jedovatá jen v plynném skupenství. V pevném a kapalném skupenství je neškodná.

Kepler

Podle některých zdrojů amalgámové výplně nesou zdravotní riziko. Množství je ale zanedbatelné oproti dlouhodobému příjmu z okolního prostředí. Více v odkazu.
Kapalná rtuť se malinko odpařuje i při normální teplotě. Měli jsme na škole mladého asáka, co s ní dlouhodobě pracoval a vypadaly mu všechny vlasy. Mimo to v kyselém prostředí úst může pomalu přecházet do sloučenin a ty pak postupují dál.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rtu%C5%A5

Agneta

Rtuť se používala dřív, protože nic jiného nebylo. Mám ten dojem, že se za pomoci rtuti dala snížit tavná teplota mědi na 65°C (na výrobu zubních plomb) – a jen o to šlo:D

Kepler

Dismas: rtuť se malinko odpařuje i při normální teplotě. Měli jsme na škole mladého asáka, co s ní dlouhodobě pracoval a vypadaly mu všechny vlasy. Mimo to v kyselém prostředí úst může pomalu přecházet do sloučenin a ty pak postupují dál.

Dochy

dismas: myslím, že nemáš pravdu. Rtuť je jedovatá. Tečka. pouze v malém množství jednorázově spolknutém se ji jen nepatrné množství vstřebá do organismu, většina rychle projde… Pokud si ale dáš kapku rtuti každý den, nemyslím, že to zůstane bez následků.