Pokud nyní parkujete venku, berete si baterii domů?

Takže jako obvykle na této poradně – kodl napíše absolutní nesmysl a je za to ohodnocen, u moderních aut to samozřejmě normálně jde a nic si nerozhasíš. Nebo mi něco za 20 let práce v autorizovaném servisu uteklo, kodle?

Nejlepší odpověď
kodl67

To u nynějších moderních aut ani není možné, po odpojení baterky se všechno možné rozhasí. Tzn. autorádio, řidící jednotka…

Další odpovědi
brillant

Neberu, nemám k tomu důvod.

zjentek

Já jí doma držím palce, ať to vydrží!

Drap

Neberu. Neni k tomu důvod.

Kiti

Neberu, ale kazdy vecer se modlim ke vsem bozstvum, aby rano byla nazivu.

mosoj

Neberu. Udržuji si AKU a zapalovaní ve 100% stavu. Pak není problém. Když vidím, že je již slabá, měním ji včas , protože vím , že v zimě jsou pak problémy. Jinak do servisu, ve kterém pracují podobní automechanici bych nedal ani koloběžku.

Kdyby jsi byl dobrý mechanik, měl by jsi vědět, že každé auto se chová jinak.
Škodovky nekupuji, nicméně vím, že i u některého druhu Fabie jsi auto již nenastartoval a musel jsi volat servis. Auta lepšího levelu to tak mají stále.
Je na to fígl, který ty ale neznáš. Před odpojením baterie připojíš na kabely alespoň plochou baterii, ta stačí udržovat řídící jednotku v pohotovosti a teprve potom odpojuješ baterii k výměně, pokud ti ji tam řídící jednotka dovolí dát.

U každého auta, které má řídící jednotku, při odpojení baterky a znovu připojení dochází k resetu řídící jednotky. Ona se zase naučí sice jezdit, nicméně mělo by se auto nechat na volnoběh zahřát do provozní teploty a teprve potom vyjet. Nebo počítači šeptáš do ouška za jízdy kde je volnoběh. To neumím. Odblokování autorádia nestojí za řeč. To v jízdě nebrání.
Takže mistře mechaniku, každé auto to má jinak a tady je také každý jiný.

Vroudenspil

kodl67 : Nechápu za co máš ty 4 palce … Ještě nikdy se mi nestalo , aby se mi všechno kvůli baterce rozházelo . Možná máš teda modernější auta , než ty co k nám jezdí do servisu … Tohle je asi tak logický, jako když bys chtěl měnit Pneu a sundaval bys k vůli tomu i MacPhersona .
K Otázce : Neberu si jí .

Dochy

Neberu. V současnosti nejsou ceny akumulátorů tak hrozné abych dosluhující aku opečovával. Zkušenost mi říká, že pokud aku jednou klekne, pak jej sice párkrát mohu oživit, ale stejně mně brzo zas někde nechá ve štychu. A akumulátor v dobrém stavu to venku vydrží.

Není pravda, že odpojení baterky vše rozhasí. A také není pravda, že se nic nestane. Nemělo by se stát, že auto po odpojení baterky bude na servis. Ale třeba některá autorádia se zablokují (což může být nepříjemné pokud máte auto z třetí ruky a dokumentů se dochovalo pomálu) a další reakce auta záleží na konkrétním typu.

Kepler

laybor: kodl má částečně pravdu, aspoň s tím autorádiem. Z vlastní zkušenosti vím, že po odpojení autorádia od napětí se zruší i naladěné předvolby. Při dvacátém odpojení rádia je nutné znovu zadat kód (informace ze servisu). Měl jsem auto z druhé ruky a kód jsem neznal, takže jsem byl v pr…

kodl67

Já se tady nemíním s nikým dohadovat.Kdo chce,informace si najde.
Kromě rádia si řidicí jedn.znovu musí načíst informace z různých čidel,tzn.že po zapojení baterky jde blbě např.volnoběh,pa­dají otáčky atd.Trvá to obvykle pár km.Vymaže se palub.počítač taky,někdo má bezklíč.otevírání taky,to nějak bez baterie nefunguje…víc k tomu nemám co dodat.Snad jen že u aut se pohybuju víceméně 25 let.

anonym

kepler, vše je o nastavení , a kdo to neumí tak má problémy.

Kepler

Tak nastavit si znova předvolby snad umí každý. Nevím jak je to s ostatními záležitostmi, ale předpokládám, že ne každý je automechanik. Ale netvrď, že se nic nerozhasí.