JájsemRaibek

Pokud někdo zemře na následky nakažení filoviry, může mít normální pohřeb?

Filoviry-např. Ebola, Marburg. Velmi nakažlivé viry a pokud se tímto někdo nakazí a následně zemře, může být normálně pohřben včetně obřadu? Např. otevřená rakev, následné uložení do země.
Nebo je i po smrti stále nakažen s možností přenosu?

Odpovědi
zjentek

Slyšel jsem teorii, že z čehokoli mrtvého všechno živé okamžitě prchá a kdo nestihne, tak hyne s nositelem i hostitelem ..tak nevím.