Standaa

Pokud někdo vlastní erotickou nahrávku druhého člověka, smí ji zvěřejnit na net?

Odpovědi
ptáč

Jestli jste kámoši s http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-pohlizi-zakon-a-policie-na-eroticky-obsah-volne-pristupny-na-internetu a jde o mě, tak mě to nevadí. Až budu starý, tak mi péro tolik nebude stát. Zatím jsem pohledný samec tak ať se ostatní kouknou.

Zbynas

S kolegou „ptáč“ mám společného asi tolik, jako antihmota a pivo.

Pokud bychom se pohybovali v liteře zákona, tak platí, že materiál, jako fotografie či video natočené např. mobilem, může být pořízen a vystaven jen se souhlasem zobrazené osoby či osob. V praxi se ale určitě nikdo nebude ptát, zda všichni kamarádi souhlasí s umístěním fotografií pořízených na grilování na zahradě. Ale, pokud by si oni vaši přátelé prohlédli vámi zveřejněné fotografie z oné gril party a někdo s nějakou fotkou projevil nesouhlas, tak jste povinni ji stáhnout z webu. Onen dotyčný totiž může její odstranění vymáhat i soudně a právo by stálo na jeho straně. A pozor, pokud vám někdo dá souhlas s pořízením fotografie, tak to rozhodně neznamená, že ji můžete také libovolně zveřejňovat.
Doplňuji:
Pardon, myslel jsem s kolegou „Standa“. Toť reakce na „ptáč“. :)

Zdroj: http://www.ra­dirna.cz/softwa­re/jak-se-branit-proti-zverejneni-fotky-a-videa-na-internetu.html