Zbynas

Pokud někdo nezná odpověď, neměl by odpovídat?

Při prohlížení historie a vlastně i současných otázek přicházím na to, že pokud někdo nezná odpověď, zjistí si jí na internetu, ale tam může být velice zavádějící nebo úplně irelevatní.

Hodí se, aby někdo, kdo nezná odpověď z hlavy, odpovídal na otázky? Musím se přiznat, že to dělám i já. Ale když na to tak koukám, nechtěli bychom to nechat těm (i nám), kteří znáte (známe) odpověď z hlavy?

Příklad za všechny, někdo se ptal číslo na F1. Annas odpověděl sice špatně, to by se dalo pochopit. Ale pokud napíšu číslo o 5 číslech, kde je zřejmé, že to nemůže být telefonní číslo, je to divné. (Jedná se jen o SMS bránu)

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/potrebuji-zavolat-do-radia-frekvence-1-kde-najdu-tel-cislo-na-www-strankach-zadny-kontakt-nemaji

Nebyly by lepší odpovědi jen uživatelé, kteří k dané otázce mají co říci? :)

Doplňuji:
To byl příklad, i když blbej příklad, vím, že annas jeden z nejlepších „poradců“ na odpovědi.cz. Ale protože to vidím často, tak mě tohle napadlo :) Vůbec mi nešlo o to útočit na konkrétního člověka, kór na jednoho z nejlepších, ale všeobecně :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Zbynas nerýpej!!!

Až budeš mít tolik kvalitních odpovědí jak Annas, tak tvou kritiku budu brát vážně.

Zrovna Annas tady patří k lidem, kteří odpovídají velice dobře a přesně, takže nechápu, proč útočíš zrovna ni.

Další odpovědi
led

„Pokud někdo nezná odpověď, neměl by odpovídat“
S týmto súhlasím, ale…
Ak si niekto nájde odpoveď „nie z hlavy“, ale na internete, či z iných zdrojoch, už nepatrí medzi „neználkov“, ale vie odpoveď, teda môže odpovedať.
Ale aj neodpoveď na konkrétnu otázku, ale pripomienka o dodržiavaní pravidiel tejto stránky, „nie sme to na to, aby sme robili domáce úlohy“ a podobne je tiež odpoveď – reakcia na otázku.

Tomuto, ale odporujú vaše ďalšie chybné tvrdenia v príklade. V uedenej otázke bola žiadosť o kontaktné čísla, " Annas odpověděl sice špatně" (pri jej občasnej zbrklosti je to úspech), ale odpovedala správne v zmysle otázky -
SMS sa posiela na telefonné číslo, nie na sms číslo – viď SMS na číslo 9001210-
Kto je zbrklý v úsudku, kolega Zbynas?

Ale máte v jednom pravdu, nie je dobré sa spoliehať len na jednu zmienku -informáciu- na internete, treba si ju overiť vo viacerých zdrojoch.

Treba si uvedomiť, nielen žiadateľ v otázke sa pýta a získava znalosti, ale aj odpovedajúci získavajú pri hľadaní v externých zdrojoch ďalšie informácie a vedomosti.
Všetkým, všetkým, len hľadajte ďalej na internete, v papieroch a v pamätiach a zverte sa s výsledkami svojho hľadania. Na znalostiach získame všetci, aj vy aj my.

anonym

Já myslela, že každý, kdo teda chce, má napsat co nejlepší odpověď a je jedno, jestli to opíše, nebo ne. Vždyť tady pod odpovědí vidím dokonce „podělte se s ostatními o zdroj“, takže na tom není nic špatného, když se to dohledá. Jiná věc je, když někdo odpovídá úplně nesmyslně, třeba otázkou, nebo rádoby vtipně, ale není to vtipné, spíš trapné, nebo do toho motá vulgarismy. Já zas nesnáším, když si sem někdo příjde pro radu a druhý se mu v odpovědi směje, nebo jej peskuje, tak to podle mě není odpověď. Anebo mě ještě leze na nervy, že si někdo dá práci, všechno k otázce dohledá kdoví kde, dostane jeden, dva palce a druhý odpoví úplným nesmysem a dostane palců třeba pět. Nesmysly se maj psát až do doskuze.

NikkiHeat

Nic není dokonalé, ani svět ani odpovědi.cz..­.............­...)))

ivzez

S tímto názorem souhlasím.
Kdo nezná odpověď, neměl by odpovídat.
A nebo alespoň na začátek odpovědi napsat
něco ve smyslu „nevím, ale dohledal jsem …“

Je tu několik uživatelů s vysokým hodnocením
(záměrně neuvedu příklad), kteří často opisují
z různých zdrojů (a občas?) je „zapomenou“ uvést.

Nejvyšší počet bodů tady ani jinde neznamená,
že jde o nejlepšího poradce.

Jsou tu poradci hodnocení mnohem méně, jejichž
odpovědi jsou podle mne kvalitnější a přínosnější.
(Tady už bych jmenovat mohla,
ale nechci zbytečně „dělat zlou krev“.)

fcoop

Tak je to tady znova........­........co?
Kdyby měl odpovídat jenom ten,kdo zná odpověď z hlavy,a ke všemu ze své,bylo by tady prázdno a pusto.
Nejde ti Zbynas o konkrétního člověka? Proč se tedy o něm zmiňuješ dvakrát? No – nic.
Tady to už vypadá,jak na sjezdu retarďáků a pán by chtěl fundovaný odpovědi ze své a vlastní hlavy? Přečti si zpětně svoje vlastní odpovědi.....­.......

Awe

Tady snad nejde o to kdo je chytřejší ne?Někdo se na něco zeptá a když to nevím zkusím to najít na netu a pomoct mu.Tady jde o to že si uživatelé snaží pomoct navzájem.Nechápu o co ti momentálně jde.Když něco nevím zeptám se a je mi jedno jestli to někdo najde na netu nebo si to vyhrabe z pr…Ale důležité je že mi pomohl nebo měl alespoň snahu

jpau

Problém není v tom, že někdo někam uvede odkaz. Problém je v tom, že čas od času někdo uvede odkaz na něco co pouze zdánlivě souvisí s řešeným problémem – neobsahuje to ale odpověď. Z toho mi plyne to, že pokud na něco odpovídám, ať už jakkoli, tak bych měl mít jenom trochu tucha. Berte to tak, že každý umí use google, ale kdyby to každý dělal, tak vám tady ten sluníčkový web zanikne.

Andělé

Jak píše Mc Merkurion-kdo druhému jámu kopá,sám do ní padá. Zamotal jste se do vlastní sítě. Příště než začnete přemýšlet nad chybami druhých,přemýšlejte nejdříve nad svými.
A propó-to byl jen příklad starý přes rok? To máte sakra dobrou paměť!
Hezký den.

Mc Merkurion

a neodporuje se tvoje otázka s kodexem?
Cituji:„Uvádějte zdroj
Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří…“
takže je přece v pořádku,že odpověď vyhledám na internetu.Prostuduj si kodex,než budeš kritizovat…
zde jsi určitě odpověděl na otázku:http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-dospely-clovek-pit-kakao
nebo zde:http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-nekdo-zkusenosti-s-ubytovanim-v-alanyii

anonym

Díky hledání odpovědi jsem se mnohému naučil, někdy to bez odkazu nejde http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-nastavit-puvodni-vzhled-firefoxu a kapánek si odporuješ. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-artistou-a-akrobatem. Každopádně podle tvých pravidel končím.
Tož se měj a dodržuj své pravidlo.
Jak dlouho to vydržíš?

anonym

…„Nebyly by lepší odpovědi jen uživatelé, kteří k dané otázce mají co říci?“…
To nezajistíš…
___
Tohle je poradna – odpovědna, kde radí ´laici´, radí v mnoha oborech a radí rádi. Radí bez záruky.

Dochy

Je těžké ukočírovat tu masu lidí, co chodí sem. Těžko budou všichni fungovat podle stejného schématu. Asi by to bylo proti lidksé přirozenosti…

Jinak souhlasím. Primárně by měli odpovídat ti co o tématu něco vědí. Za sebe: NET použiji zpravidla pro kontrolu mých tvrzení před odesláním, nebo pro dohledání doplňujících informací. Ale nemám potřebu se plést do veteriny (zpravidla) když jsem technik 😉

Zrovna dotaz na tel. číslo ale může zodpovědět každej gramotnej, pokud se mu podaří dohledat…

suaeda

Každý zde odpovídá buď podle vlastních znalostí, zkušeností, nebo informací nalezených na internetu. Případně se snaží odpovědět vtipně ve formě legrace.
Je na tazateli a na ostatních účastnících, zda jim odpověď vyhovuje nebo. Každý máme právo volby zda, se nám odpověď líbí, nebo nelíbí. Na tom je založena celá tato webová stránka.

marci1

Mě spíše mrzí, že pokud někdo položí seriózní otázku, odpovídající se k ní vyjadřují „rádobyvtipnými“, někdy dokonce vulgárními odpověďmi. Naopak pokud je otázka v kategorii „zábava“ snaží se odpovídat velmi seriózně a ne zábavnou, vtipnou formou. Pravděpodobně si nepřečtou v jaké kategorii se položený dotaz nachází. Ať žije legrace, ale jen v kategorii „zábava“. 🙂

Zbynas

Co je? Já jen koukám, že bych neměl psát po návratu z hospody, to je zase vejplod :/

ptáč

…i ty, pijane?… Cézar.

Shaohao

nebo nepsat vůbec a pokud nejsi na penzi – najít si lepší ‚zábavu‘

mosoj

Ať se každý baví tím co mu vyhovuje. Zas tak špatná zábava to není a nic jiného to není.