czemira

Pokud nas zamestnavatel posila na zdravotni prohlidky mimo pracovni dobu, mame narok na nejakou kompenzaci?

Doplňuji:
Protoze to samozrejme zabere nejaky nas osobni cas plus vydaje na dopravu a pripadne parkovne, kdyby to bylo v pracovni dobe tak to beru, ale ve svem osobnim case by to melo byt nejka zohledneno

Nejlepší odpověď
mosoj

Nechápu to. Zřejmě je ještě moc malá nezaměstnanost.
Vás bych nechtěl jako zaměstnance.
Já bych byl rád že jdu na zdravotní prohlídku, kterou platí zaměstnavatel.

Další odpovědi
slimaczek

Zákoník práce hovoří o tom, že zaměstnavatel je povinen umožnit zaměstnancům podrobit se lékařské prohlídce. Případnou ztrátu na výdělku je povinen nahradit. Pokud vás vyšle zaměstnavatel na lékařskou prohlídku, musí vám proplatit náklady vynaložené na tuto prohlídku, neboť pracovnělékařskou péči hradí zaměstnavatel. O tom, zda musí být vykonána lékařská prohlídka v pracovní době nebo mimo ní, se nikde nehovoří.