Pokud muž odejde od přítelkyně a dětí, jak se bránit,aby nevyhrožoval a bez naší přítomnosti nebral z bytu věci ?atd…

Dobrý den.Dotaz za mou kamarádku.
Po neshodách od ní a 2 dětí (12 a 4 – obě jeho)odešel její přítel a nyní je třeba řešit alimenty a nějaké majetkové vyrovnání.Alimenty víme,kde řešit, ale např.si nevíme rady, jak vyřešit jeho naschvály,kdy nechce kamarádce půjčovat auto, které bylo zaplaceno z jejich společných peněz a on tvrdí, že si ho nechá, protože jí nechal byt.Pro upřesnění, auto stálo 300.tisíc, byt je města a vybavení je staré, nemá cenu ani 50 tisíc.Má kamarádka nárok, i třeba u soudu na polovinu peněz za auto nebo žádat o koupi jiného ve výši té poloviny částky?Dále, přítel se nechce z městského bytu odhlásit, má kamarádka právo ho odhlásit, když on už tam 2 měsíce nebydlí a bydlí u rodičů ?Díky tomu nemá pak nárok na příspěvky na bydlení (její výplata je cca 9–11 tisíc a nájem je 7 tisíc).Dále – přítel si nadále v její nepřítomnosti chodí do bytu a bere si věci (tiskárna, fotoaparát, kávovar …), je nějaká obrana ?Jsou to věci, které dostali k vánocům, tedy společně jako rodina !Dále neustále vyhrožuje „sociálkou“, když např. kamarádka odjede na půl dne na výlet a nechá děti doma (starší se postará o mladší, o patro výš je prababička, o děti je postaráno), má na to právo ?
Děkuji moc za rady, opravdu nám to pomůže :)
Děkuji.Černá

Nejlepší odpověď
Ella

okamžitě vyměnit zámky! a bude mít „pan přítel“ po pr*eli, pokud se s ním nedá domluvit, tak to bohužel řešíme teď doma taky, takže s tím příliš neporadím.
Odhlásit ho může na obecním úřadě v místě bydliště – jelikož s tím asi „přítel“ souhlasit nebude nebo se ho ani nechce ptát, tak sehnat svědectví alespoň dvou sousedů, že se už u ní v bytě tato osoba delší dobu nezdržuje a nahlásit adresu jako rodičů, kam mu bude chodit pošta – osobní zkušenost s tím nemám, ale za pár týdnů mít budu ;)

Přeji vaší kamarádce hodně štěstí a pevné nervy…

Další odpovědi
Berušinka

Určitě ať je ve spojení s někým, kdo tomu rozumí, měla by si vše po úřadech vyběhat. Podle mě spíš dají na matku než na otce, který od nich odešel.
Zámky by měla vyměnit to je pravda, ale nemyslím, že by kvůli tomu byla blbá. Tuczek měl by ses mírnit trochu, neznáš její situaci – musí z toho být pěkně v pr…, když se jí všechno hroutí.

hanny 2

Je to všechno dost složité,asi se musí domluvit především spolu.On jí bude dělat naschvály a ona nic nezmůže.Vyměnit zámek to je samozřejmost,od­hlásit z bytu ho může jen s jeho souhlasem.Policie jí nepomůže,prožívá to spousta lidí,kamarádku mojí dcery bývalej přímo terorizoval,kradl jí holku ze školky,ukradl a nechtěl jí dát důležité papíry/rodný list apod./,pak je před ní roztrhal,zbil ji /samozřejmě aby nebyl žádný svědek/a samé takové šílenosti.Policajti jí řekli,dokud se jí nic nestane,nemůžou nic dělat.Výsměch…!Na sociálce nevěděli komu mají věřit – bylo to tvrzení proti trzení.Ani nevím jak to dopadlo,odstě­hovala se.

tuCZek

Především je ÚPLNĚ BLBÁ že si nevyměnila zámky a nezakázala dětem mu otvírat v její nepřítomnosti

elektrikář

U soudu je bezplatná právní poradna dojít tam a nechat si poradit. Soudně požadovat platbu poloviny nájmu do té doby než se parter odhlásí.