kropitko

Pokud mi realitní kancelář zaslala rezervační smlouvu na e-mail na hlavičkovém papíru s razítkem a podpisem,

chce ji jen podepsat a zaslat zpět. No a samozřejmě složit rezervační poplatek na jakýsi účet, tak je tato smlouva platná, není potřeba aby se všichni zúčasnění sešli? A není potřeba aby smlouvu podepsaly i spolumajitelky? Zatím jsem viděla jen jednu, s makléřem jen telefonovala. Co když nemovitost majitelky prodají samotné bez RK. Zdá se mi to dost podivné. Mám strach, abych nepřišla o tu zálohu. Máte někdo zkušenost, nebo víte jak to přesně je?
Doplňuji:
Díky, no nakonec jsem volala právníkovi a ten řekl, ať trvám na osobním kontaktu, jak s makléřem, tak s majitelkami. No a tam to všichni podepíšeme najednou,,,

Nejlepší odpověď
fcoop

Upřímně – v podstatě mi není úplně jasné, o co jde.Ale – jakmile chce někdo prachy předem, a je jedno,jak si to nazve – třeba rezer. poplatkem – byl bych velmi,velmi nedůvěřivý.Jeden tel.rozhovor s Někým.........a hlavičkový papír s razítkem.......? Razítko z brambory a papír natiskne domácí tiskárna..
Třeba někomu křivdím,třeba ne.
Ale i ten dotyčný s razítkem jistě čte noviny,a tak velmi dobře ví,že jsme obklíčeni šmejdama,kteří sprostě podvádějí a kradou.I proto by se mohl vyvarovat metod,které(třeba jenom mně) tak trochu smrdí.
V každém případě to chce víc informací.