Kacka28

Pokud mi neodpovídá prac. smlouva a výměr a výplatní páska.. na koho se obrátit aby poslal zaměstnavateli kontrolu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Dotaz na nadřízeného → dotaz na odbory → podnět na státní úřad inspekce práce. První bych se s někým poradil (i bez čísel, jde jen o podstatu problému), aby sis byla jistá, že se stala opravdu chyba.

Další odpovědi
marci1

V případě podezření z porušování pracovněprávních předpisů zaměstnavatelem mohou fyzické i právnické osoby podat podnět k provedení kontroly přímo na příslušném oblastním inspektorátu práce nebo prostřednictvím Státního úřadu inspekce práce. Místní příslušnost oblastního inspektorátu práce k výkonu kontroly se řídí místem, kde dochází k výkonu práce (SÚIP Opava, OIP Hlavní město Praha, OIP Středočeský kraj, OIP Jihočeský kraj a Vysočina, OIP Plzeňský a Karlovarský kraj, OIP Ústecký a Liberecký kraj, OIP Královéhradecký a Pardubický kraj, OIP Jihomoravský a Zlínský kraj, OIP Moravskoslezský a Olomoucký kraj)
K podnětu je vhodné přiložit kopie dokumentů dokládajících popisované skutečnosti (např. pracovní smlouva, mzdový výměr, potvrzení o zaměstnání, výplatní lístky apod.). Důležité je řádné označení zaměstnavatele, proti kterému podnět směřuje, to znamená jeho název, sídlo, IČ, místo výkonu práce, pokud je jiné než sídlo. Podnět je možno podat písemně poštou nebo elektronicky, osobně nebo telefonicky (kontaktní údaje).
Podrobněji ve zdroji.

Zdroj: http://www.su­ip.cz/pracovne­pravni-vztahy/podani-podnetu-ke-kontrole/