Pokud máme slepé náboje, jsou také i slepá torpéda?

Nejlepší odpověď
Emefej

Slepé náboje nemáme, je to neodborný název pro náboje cvičné nebo školní. O torpédech nic nevím, ale např. letecké pumy jsou cvičné i školní.

Další odpovědi
setapouch

Pokud ne, nebyl by problem je vyrobit. Staci odebrat iniciator a/nebo vybusnou latku.

gecco

Slepá přímo ne, ale jsou bez výbušniny.
Účinek torpéda netkví v tom, že přímo zasáhne loď, ale v tom, že v její blízkosti vybuchne a tlakovou vlnou a střepinami ji poškodi. Torpédo, které by přímým nárazem/průnikem zničilo loď, v podstatě, neexistuje – uvědom si, že jde o ráži do 1 m a hmotnost pár set kilo – loď (hodná torpédování) má výtlak >>>10000 tun…
😉
Podobně raketa určená ke zničení letadla je nemusí zasáhnout – ale v jeho blízkosti vybuchne hlavice rakety, která obsahuje tisíce ´střepin´, a ty to letadlo ´shoděj´.

orwell

No, hodilo by se to na jednu moji bývalou kolegyni. Nosila silné brýle, pravidelně vybuchovala na poradách a taky bez účinku.