Pokud mám po posilování či nějakém druhu aerobního tréninku namožené svaly, je to normální nebo jsem to přehnal?

(Pokud je to v pořádku, jaká je maximální doba namožení dokud je to ještě v pořádku?)
PS:Vím, že když se 14 dní nemůžu skoro ani pohnout, vím, že něco není v pořádku =)

Odpovědi
Lukasy

Tak max 2–3 dny záleži jak moc je ten sval namoženy, ale posilovat bez toho, aby aspon trochu dalši den neboleli svaly snad ani nejde.

Damiana

Jestli nejsi zvyklý, je to dost obvyklé. Svalovým křečím zkus příště předejít užíváním hořčíku (dobré je pít pravidelně Magnesii) a nepřeháněj to se zátěží a výkonem.

kelley

Jdeš rovnou na věc (špatně) a nebo se před výkonem rozcvičíš zahřátím svalů a strečinkem (správně) ? A plus ještě nějaký lehčí strečink po posilování.

ManInBlack

Aerobní trénink sis vybral správně, anaerobní by tě dočista zabil ;).

mojitek

musíš to trošku specifikovat. pokud jsi začal s cvičením a bolí tě celej člověk tak je to zcela normální-tělo není zvyklý prostě.Počkat až budeš zcela fit a až potom zase hurá na věc(ale trošku uber). Pokud jsi zvyklý(cvičíš už nějakej ten pátek) a po treninku jsi na 14 dní KO tak něco není v pořádku,asi jsi to hodně přehnal,prostě uber. PS: pokud tě bolí ty svaly které jsi cvičil,tak tzn že rostou.Ale lepší je trošku ubrat a nabírat pozvolna.Hlavně se před samotným cvičením pořádně protáhnout a prohřát-to je důležité.