mardwina

Pokud mám daňové přiznání jen za 3 měsíce a poté hlášení na úřadu práce,je možné si zvýhodnění na dítě odečíst zacelýrok

Nejlepší odpověď
kropitko

Zvýhodnění na vyživované dítě uplatníte za 3 měsíce. Prostě za poměrnou část,,,1/12

Tak se omlouvám, má odpověď je špatně,,,ale je to nespravedlivý,,,,mě­lo by se započítat jen období, kdy jste byla v práci,,už chápu, proč jde naše ekonomika do kopru,,,

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud jej uplatňujete vy, tak samozřejmě ano.

A pokud váš manžel vydělává a vy jste neměla příjem, může si on odečíst na vás odpočet.

Daňové přiznání dáváte za celý rok, uvedené příjmy v DaP jsou jen za 3 měsíce co jste dělala, ale odpočet na vás i dítě je za celý rok.

Jambalaya

No ještě se kvůli pohádejte, vy dva 🙂

  1. Bonus na dítě lze uplatnit pouze v případě, kdy jste za zdaňovací období 2010 dosáhla alespoň příjmu ve výši 50% minimální mzdy, tedy 48 tis. Pak si můžete uplatnit bonus za celý rok.
  2. Pokud jste byla 3 měsíce zaměstnána a váš měsíční příjem byl vyšší než 4000, a zárověň příjem za 3 měsíce byl nižší než 48 tis, pak máte nárok na příslušnou x/tinu dle počtu odpracovaných měsíců.
  3. Pokud jste podnikala a nedosáhla 48000 za rok, nedostanete nic!

Ještě k vaší diskuzi: Bonus není o odpracované době, ale o dosaženém příjmu. Pokud vyděláte 500000 hned 1. ledna za jednu hodinu, uplatníte si bonus celý neb splňujete základní podmínku.

Doplněna:

Omlouvám se, vy zde mluvíte o odpočtu na díte, Miroslav má pravdu. Daňový bonus s tím ale velmi úzce souvisí.

kropitko

Míro, když paní pracovala jen 3 měsíce, tak si nemůže podle mě odečíst plnou částku 11 6O4,– na dítě, odečte si pouze poměrnou část,,takže 2.901,– prostě jen za ty tři měsíce,,,nebo to pletu???

Miroslavst

Pleteš se. Opravdu si v DaP odečítá jak na sebe tak na dítě (a nyní se nebyvím o nároku) za celý rok!
Má to jednu výhodu. Pokud odvedla nějakou daň, tak se jí vrací vše zpět.

kropitko

No ale to je děsně nespravedlivý,,,tak někdo pracuje jen tři měsíce a pak vlastně nezaplatí nic, jelikož si to odečte,,,tak se omlouvám,,,