Pokud má profesionální boxer boxera na ruce a také psa boxera na vodítku, tak je z něj „trojnásobný“ bo­xer?

Nejlepší odpověď
annas

Člověk boxer má na vodítku boxera psa, na ruce pak boxer, kovový předmět, který je u nás zakázaný. Takže jde o 3 boxery, každý má jiný význam.
Z pohledu jazyka – slovo boxer je 3× opakované, takže trojnásobně užité. .

Ještě jste zapomněl na další dva významy slova boxer:

1. historický název pro účastníka lidového (tzv. boxerského) povstání v Číně
2 dřevěný. plochý motor s protiběžnými písty v jednom válci (pohybem připomínající pěsti boxerů) užívající se v letectví.
SSJC

Další odpovědi
dubraro

Ne. Je to boxer se dvěma boxery.

Dochy

Ne, bude to boxer s boxerem a boxerem.
Stejně jako v té pohádce o bidlu v poli není správné skončit „a obě b/dla spadla“

anonym

Měl jsem napsat trojnásobný. ;)