Avatar uživatele
Registrovaný

pokud má manželka trvalé bydliště u manžela,může ji z bytu po rozvodu nebo i před ním vyhodit?

Dobrý den,kamarádčin manžel si našel jinou a chce se rozvést,oba i jejich dvě děti mají trvalé bydliště v bytě,který zakoupil před sňatkem, teď chce svou ženu vyhodit. Umožňuje mu to zákon? Popřípadě,má ona nárok na nějakou náhradu na bydlení?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

PŘED rozvodem nelze jednoho z manželů z bytu ´vyhodit´.

PO rozvodu je to věc jiná, záleží na rozsudku, kterým soud (kromě samotného rozvodu) potvrdí i případnou dohodu rozvádějících se manželů o vypořádání budoucího bydlení.

V tomto případě bude mít majitel bytu povinnost zajistit exmanželce a dětem adekvátní náhradu bydlení.
/§ 712 občanského zákoníku/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Když si to nechá líbit, tak ano. Může z ní být bezdomovkyně na ten šup. Když jednou byt dobrovolně opustí, bude se tam těžko vracet. Když ji manžel bude vyhánět vyhrůžkami zabití nebo fyzickým násilím, ona může zavolat policii a ta ho může vykázat z bytu na několik dnů i týdnů. Ať se ona nedá, o bydlení po rozvodu rozhodne soud, pokud se oni dva sami dobrovolně nedohodnou.


Avatar uživatele

Mela by jste napsat vetsi podrobnosti. Jestli koupil byt na hypoteku pred uzavrenim manzelstvi , ale pak trebas 5 let byli manzele , tak hypoteku splaceli spolu , ma pani narok na pulku z te castky , kterou zaplatili. Odstehovat se ale bude muset. -iv-

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.