Pokud jste si rodinný dům postavili svépomoci, co vás u toho nejvíc překvapilo? Případně jestli plánujete stavět.

Narazil jsem totiž na dřevostavby a přišlo mi to jako dost jednoduché na postavení - postavíte trámy a pak jen obložíte OSB deskama a hotovo. Pak jsem ovšem narazil na níže uvedené stránky a asi to jen tak lehké nebude, každopádně nemožné to není a do budoucna nad tím určitě uvažuju, že bych si nějaký ten domeček postavil.

http://drevostavbasvepomoci-pe tr.blogspot.cz/

Odpovědi:

Zlatý

Dřevostavba pro svépomoc není vhodná. Je daleko náročnější na znalosti a správnou technologii a postupy ( stačí zvolení nesprávného postupu a je na př. ohrožena hnilobou atd.).
Daleko méně citlivější na případné chyby je zděná stavba.
Osobně jsem svépomocí stavěl s jedním zedníkem. Dále jsem měl řemeslníky na krov a položení krytiny. Ostatní jsem si dělal všechno sám včetně elktřiny a topení.
Na tu elektřinu jsem měl samozřejmě domluvené razítko od člověka který měl oprávnění.

Kousek od nás si postavili taky takovou dřevostavbu. Celý proces jsem sledoval a překvapilo mě, jak je to rychlý. Moc se v tom nevyznám, ale přece jen více věřím tvárnicím. U té dřevěné konstrukce, tak jak jsem ji viděl, bych měl strach, že se mi to bude hýbat při nějaké vichřici.

Stříbrný

já stavěl celý barák sám,ale zděný.
Dřavostaba je rychlá na montáž ale musí se to umět.takže pokud chceš stavět dřevostavbu a neumíš to,radši bych to nedělal.Lepší to je dát nějakému tesaři nebo aspoň nějakého tesaře sehnat ať to staví s tebou.

Nějakou dobu už se po dřevostavbách taky poohlížím. Ale není to úplně tak jednoduchý, jak píšete. Existují různé stavební systémy a i když jde práce od ruky, náročností bych to srovnal tak ke stavění s Itongu.

Ono ne každý je zručný, aby si postavil dům svépomocí, mě se na dřevostavbách třeba líbí, že jsou postavené rychle, soused si nechal stavět od http://www.domy-drevostavby-na -klic.cz/ dřevostavbu a chválí si jí. Já jsem stavěl zděný dům s tchánem a už bych to znovu nedělal, bylo to pracné a trvalo nám to 2 roky. Když někomu nevyhovuje současné bydlení, tak je podle mě dřevostavba ideální a rychlý řešení. Na druhou stranu se nedivím, že jim lidi moc nevěří, protože u nás tyhle domy nemají tradici, ale je to spíš jen věc přístupu, mě se líbí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.