miape

pokud jsou na skolnim internetu zakazane urcite webove stranky, jedna se o jisty zpusob cenzury ?

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě se nejedná o cenzůru, ale o dodržování zákona.

Další odpovědi
mosoj

Ne, jedná se o výchovu !!!! Chodíš do školy, jsi tedy ve vzdělávacím a výchovném procesu !! Až budeš plnoletý dívej se na co chceš.

anonym

Ano…
Ale pokud např. tento zákaz na střední (a nižší) škole postihuje stránky legálně dostupné od 18 let věku, jde o cenzuru oprávněnou a zcela dle zákona.
Ne každá cenzura je špatná, nevhodná a nepřípustná… 😉 Např. firmy tají některé informace týkající se jejich podnikání (ať jde o průmyslová tajemství nebo třeba účetnictví) – zcela legálně a oprávněně – a také jde o cenzuru.

Reezo

Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací – ať už předávaných mluveným slovem, tiskem nebo dalšími formami vyjadřování. Bývá zřizována státem, náboženskou organizací, armádou, vedením firmy apod. Slouží pro udržení ideologického monopolu, uchování státního, firemního či vojenského tajemství nebo uchování hlásaných morálních principů.

Cenzura se obvykle týká veřejně sdělovaných názorů, ale v dobách nesvobody je kontrolováno i soukromé sdělování názorů. Součástí cenzury bývá i kriminalizace toho, kdo by se cenzuru snažil obejít.

Cenzura je součástí praktik mocenských struktur prakticky celou lidskou historii.

Emefej

Pokud máš dojem, že na zakázaných stránkách je něco, co nutně a nezbytně potřebuješ pro řádné plnění školních povinností, tak se obrať na spráce. Jistě přístup povolí.

Andre5000

Pokud jde o cenzuru v rámci zákona, jak tady ostatní již píší, tak je to v pořádku. Ale podle mého názoru – pokud jde již o střední školu, tak je ta cenzura zbytečná.