Kai

Pokud jsme v jednání o zvýšení výživného, ale mimo soud jsme došli ke kompromisu, jak dále postupovat?

U soudu nedošlo k smíru, bylo zahájeno řízení a dokazování, ale přesto došlo k mimosoudnímu kompromisu, jak dále postupovat?

Nejlepší odpověď
Hans51

Kdykoliv během soudního řízení lze vzít návrh na jeho zahájení zpět. Řízení je zastaveno a Vy můžete mimosoudně uzavřít dohodu o výživném, obsahující Vámi zmíněný kompromis.

Další odpovědi
tekumseh

Doporučuji sdělit soudu, že došlo k dohodě a tuto dohodu nechat soudem schválit, t.j. aby soud vynesl rozsudek ve smyslu dohody. Jakákoliv dohoda neschválená soudem je jen cár papíru, právně nevymahatelná. Týká se to jak stanovení výživného, tak hlavně dohody o styku druhého rodiče s dítětem, pokud je dítě svěřeno do péče jen jednoho z rodičů.

ivzez

Hans51 odpovídá správně.

Pokud jste se o zvýšení výživného nedokázali dohodnout před podáním návrhu, doporučila bych radu Tekumseha – nechat si písemnou dohodu schválit soudem. Podle mne není dodržování dohody jisté – bude-li nová výše stanovena soudem, bude závazná.