Pokud je zjištěn vadný pixel na displeji notebooku, mění se rovnou celý počítač nebo se to opravuje?

Doplňuji:
Pozn: Je nový v záruce a reklamaci řeší autorizovaný servis. Kupováno v Alze.

Nejlepší odpověď
Hlada

Pokud bude reklamace uznána, můžete si zvolit, jakým způsobem má být vyřízená. Problém bude s uznáním reklamace. Určitý počet vadných pixelů se nepovažuje za závadu. Dokonce na to existuje norma.

Zdroj: http://www.abax­.cz/aktuality/jak-je-to-s-vadnymi-pixely-u-displeju-notebooku-a-monitoru-/

Další odpovědi
brillant

Pokud uznají reklamaci, tak si myslím, že to jen opraví výměnou displeje.

http://www.abax­.cz/aktuality/jak-je-to-s-vadnymi-pixely-u-displeju-notebooku-a-monitoru-/

SickBreed

Existuje tušim hranice toho, kolik musí být vadných pixelů na obrazovce, aby ti jí vyměnili. Zjišťoval jsem tom zhruba dva roky zpátky, když mi na desktop monitoru svítil jeden pixel červeně a mám pocit, že to dostatečný důvod k reklamaci nebyl. Jestli to lze nějak rozumně opravit nevím, pixel časem naskočil sám.