terry

Pokud je žena v domácnosti, nikdy nepracovala, nebo jen velmi krátce, z čeho se jí bude vypočítávat starobní důchod?

Nejlepší odpověď
Jikra

Důchod jako takový jí není z čeho vypočítat neboť nesplňuje žádný parametr pro tento výpočet viz. Prvky konstrukce výpočtu důchodu. Po dosažení důchod. věku si bude muset požádat o sociální dávky. Moje maminka (r.1924) byla skoro celý život v domácnosti (pracovala jen pár let) a tak po dovršení důchod.věku jí byla přiznána soc.dávka ve výši 1060 Kčs. Až po smrti manžela (mého táty) před 12roky jí byl přiznán vdovský důchod takže má naději že při tomto tempu valorizace možná za 3 roky dosáhne na 7000 Kč. Ovšem jestli se toho dožije!

Zdroj: http://www.mpsv­.cz/cs/617