pizlicka

pokud je zena nezamestnana,dlou­hodobe se léčí,na co ma narok?

pokud je zena nezamestnana,pro­toze se dlouhodobe leči,je stále vdana,ale zije s přítelem,kdyz proběhne rozvod,ma nárok na příspěvky v hmotne nouzi,pokud nemá vůbec zadny prijem?nebo nemá nárok na nic z duvodu,ze zije v jedne domacnosti s přítelem? ja ji poradila,at pozada o invalidni duchod,kdyz uz se leci přes rok,to uz udelala.ale když ji ho neuznají,myslim,ze je problém,ze zije s přítelem,ne­vite,jak to je??ještě me udivilo,ze i když je vdaná,ze ji dali příspěvky na bydleni.proste pry stacilo rict,ze zije s přítelem.
Doplňuji:
arygnoc,preha­nis\!pokud ta zena se leci s posttraumatickou stresovou poruchou,protoze ji roky ten manzel mlatil,a ja toho jednou byla i svědkem,tak nechapu,proc soudis,kdyz neznáš všechny okolnosti?ja tu nemusim vypisovat dopodrobna všechny okolnosti,polozila jsem otázku,a je od vas laskave,pokud poradite.to jsou OTAZKY-ODPOVEDI! né blití nejaké kritiky a souzeni.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud je v evidenci úřadu práce, tak má nárok na příspěvek v hmotné nouzi, ale příjem manžela se považuje za příjem a tak na dávku nedosáhne. Může však požádat o vyloučení manžela ze společně posuzovaných osob a to z důvodu, že sice má trvalé bydliště, popř. i bydliště spolu se žadatelkou, na druhou stranu se manžel nepodílí na úhradě nákladů na domácnost a ani na příjmu. Většinou sociálka-nyní úřad práce vyhoví žádosti a manžela za splolužadatele ani za vyživovatele neposuzuje.
Pokud žije s přítelem, je to obdobné, pokud přítel nemá ani trvalé bydliště s žadatelkou, je to jednodušší.
Pokud cokoli, ozvi se soukr. zprávou.

Další odpovědi
arygnoc

môže požiadať súd o určenie alimentačnej povinnosti bývalého manžela/manželov.

medzi nami – aj ja chcem byť mužom v domácnosti, nech ma ženská vydržuje, za tie prachy jej doprajem aj denne sex. pokiaľ, smozrejme, nebudem chorý.
tým som chcel povedať, že nechápem takýto spôsob života, ktorý považujem jednoznačne za príživnícky (a to ma napáda ešte asociácia s ľahkými devami).
a je jedno, či sa jedná o ženu, muža a lebo bezpohlavného/vi­acpohlavného inosexála/ino­sexuálku.

;-Q

úplne cynicky:
má nárok na pohreb.
Doplňuji:
neviem prečo ma kritizujete, keď ste otázku položila tak, akoby hlavným poslaním tej ženy bolo nájsť si chlapa, aby nemusela makať.

takže niekedy je pozadie príbehu potrebné vysvetliť.

posttraumatická stresová porucha – netvrdím, že nemôže mať problémy, ale potom jej psychoterapeut je na nič (porucha sa lieči psychoterapeuticky, nie je na to tabletka), zapojenie do spoločnosti (a teda i do práce) je práve jedna z psychoterapu­tických metód.

takže ak sa chce vyliečiť, musí na tom pracovať aj ona (a to mala aj hneď po útokoch jej exdrahého – ale polemizovanie čoby keby nechajme bokom) a nie iba čakať, že jej niekto bude do smrti pomáhať – poruchou totiž trpí až 10% populácie, nejakú traumu totiž zažíva celkom dosť ľudí (násilie, strata blízkych, nehoda, živelná pohroma, …).

ako som písal – má nárok na uplatnenie alimentov od ex – to sa ale musí obrátiť na súd, môže sa nechať zastupovať právnikom, aby sa s ex nemusela stretnúť.
a hajde do práce.

;-Q

ivzez

Obávám se, že v tomto případě není nárok na nic.
Jako nezaměstnaná není nemocensky pojištěna,
takže nárok na nemocenské pravděpodobně nemá.

Kdyby dál žila s manželem, měla by nárok na stejnou životní úroveň jako on.
Pokud však žije s přítelem, nejeví se mi moc pravděpodobné, že by jí soud
přiznal nějaké výživné.

Pro účel státní sociální podpory nebo pomoci v hmotné nouzi
se společně posuzují všechny osoby tvořící společnou domácnost.

Pokud jí ÚP neoprávněně přiznal příspěvek na bydlení
(nestačí prohlásit, že žije s přítelem!!), bude pravděpodobně
muset neoprávněně vyplacené dávky vrátit …

pizlicka

invez,ona nejen ze hlasila,ze zije s přítelem,ona hlasi,i ze je vdana.na urade to vedi.arygnoc,ne­musim vysvětlovat pozadi pribehu,nejsi tu od toho,aby jsi kritizoval,pozadi te nemusi zajímat.ja na vlastní oci videla,co dela s zenou,kdyz ji manzel cele roky utvrzuje v tom,ze by se bez nej neobesla.kdyz zena miluje,slepě muzi veri.chyba byla,ze okamzite neodesla po prvním utoku,protoze pokud toto zena neudela okamzite,pak uz to nejde.vis,kolik lidi pobira duchod vlastní vinou?za spoustu nemoci si muze clovek sam.psychicka nemoc-pises,at se jde lecita jde do práce,toto se leci roky,nez je clovek schopen vstát a zacit zit.pokud ma do toho strach vychazet z domu,nemuzes rikat hajdy do práce.mezitim ji proste musí někdo pomoct.psychicky zdravi clovek tohle nemůže pochopit.

arygnoc

niečo mi o tom hovorte.
medzi základné psychoterapeutické medódy (a ciele) patrí čo najrýchlejšie zaradenie pacienta do normálne života (teda i do práce).

pokiaľ sa mlátená (a milujúca) žena vzápätí vrhne do ďalšieho vzťahu (bil ju MUŽ, teda by mala mať strach zo vzťahu, keď jej láska je opätovaná bitkou), nesvedčí to o jej prílišnej traume (z mužov).

takže skôr pôjde o tú traumu z obavy straty závislosti na niekom, a tú vyrieši iba samostatnosťou, ku ktorej vedie i práca.

iste, nie ste povinná uvádzať podrobnosti, ale nečakajte, že dostanete odpoveď, ktorá problém vystihne – nikto totiž nemá krištaľovú guľu, aby videl vyše myšlienkové pochody.

neviem ako vy, ale ja svoju drahú milujem lebo ma (aj) nebije.
v prípade nejakej agresivity z jej strany by som OKAMŽITE balil kufre. a som si istý, že keby som bol agresívny čo iba raz ja, že by urobila to isté, láska-neláska.
ale nesúďme chyby minulosti (pokiaľ sa z nich človek poučil, je to iba +++), ale riešte budúcnosť.
a riešením je hodenie do vody – plávaj, alebo sa utop.
lebo inak za pár rokov dopadne tak isto. a to je to čo hovorím – čaká, že jej bude celý život niekto pomáhať, a to sa môže vypomstiť.

;-Q