Pokud je v ČR vynesen rozsudek " Jménem republiky " , jaký je ve Vatikánu ?!

Třeba takový ? Ve jménu otce, syna i ducha svatého ?!

Nejlepší odpověď
annas

Soudní systém Vatikánu se skládá ze

samosoudce (Giudice Unico) s omezenou jurisdikcí
soudu (Tribunale) se čtyřmi členy
Odvolacího soudu (Corte d'appello) se čtyřmi členy
Nejvyššího soudi (Corte di Cassazione) se třemi členy

Spravedlnost je vykonávaná ve jménu papeže.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Vatican_Ci­ty&prev=/sear­ch%3Fq%3DCourt%2Bat%2Bth­e%2BVatican%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DlXv%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

Další odpovědi
ponovotny

spíš ve jménu Papeže- ale jen hádám

zjentek

ve středověku to bylo ve jménu papeže a krále, ve vatikánu si nechali papeže, protože ve jménu boha (krále) by to byl hřích pro ty, kteří v něj věří, jelikož se bojí na sebe přenést to božství (nevezmeš boží jméno nadarmo)- tak nějak by to mohlo znít nelibě, ale upřímně ,)