Pokud je semetrika označení pro panovačnou a večně nespokojenou ženu, tak jaké je označení pro muže? Semetrik?

Nikdo není dokonalý. :)
Výraz semetrik jsem ještě neslyšel, takže pokud neexistuje, tak jaké jsou proto alternativy?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Despota.

Další odpovědi
pusinka50

Egocentrik, demagog, sobecký cholerik, anebo přímo psychopat:-)

Kepler

Rozvedený.

marci1

Já takovým říkám „mačo“. 🙂
Je zajímavé, že pro ženy je tolik podobných výrazů jako semetrika: fúrie, fuchtle, megera, mrcha, potvora, zmije, saň, harpyje ap.

dubraro

Muži a ženy používají k manipulaci okolí rozdílné techniky, proto jsou i označení pro takové manipulátory rozdílná.

Kepler

marci: „macho“ nemusí být nutně despota. Znamená to chlapák, frajer, výkvět mužství ve španělském stylu. Zajímalo by mně, kolik z nich je ve skutečnosti podpantoflizováno. Jako můj soused, ohromný suverén, ale jakmile promluví ta jeho megera, najednou je úplně malinký. A přitom je to metrákový chlap a ona má nanejvýš 40 kilo. Je to vážně někdy na pos*ání 🙂

zjentek

Podpantoflizován je KAŽDÝ muž, žijící se ženou! Jen někteří (méně bystří) si to prostě nepřipustí a nepřipustí.

Stingo

Asi to tak bude, jinak to jsou staří mládenci, co si nenechají do ničeho kecat.