Rommart

Pokud je soukromé osobní vozidlo součástí exekučního soupisu movitého majetku, je o tom obeznámen i odbor dopravy?

Dobrý den, pokud je soukromé osobní vozidlo součástí Exekučního soupisu movitého majetku, je o tom obeznámen i Odbor dopravy? Nebo je nějaká blokace v Registru vozidel? Exekuce byla dnes uhrazena poslední splátkou. A výše zmíněné vozidlo by mělo zítra změnit majitele. V pondělí přepis na Odboru dopravy, a soused mi tvrdí že pokud bylo auto součásti soupisu že nejde převést na nového majitele, pokud nedá k tomu zprávu Exekutorský úřad. Co je na tom pravdy? Moc díky za odpověď.

Pokud je osobní automobil součásti Exekučního soupisu majetku

Odpovědi
JájsemRaibek

Soused má naprostou pravdu.

Jakmile exekutor vyrozumí odbor dopravy o ukončení exekuce, provede se výmaz blokace.

kapitán nemá pravdu. Exekutor, pokud uzná za vhodné, provede blokaci na odboru dopravy, respektive obešle příslušný odbor dopravy, aby provedl blokaci. Po zápisu s vozidlem majitel nemůže jakoli nakládat-prodat jej, vyřadit jej z provozu apod.