xyxy

pokud je někdo veden na úřadu práce a pobírá podporu v nezaměstnanosti, může si přivydělat i krátkodobou brigádou ,

nepřijde o podporu?

Nejlepší odpověď
jirkajirka

Pokud si budete přivydělávat a zároveň budete mít ještě nárok na podporu v nezaměstnanosti, vyplácení podpory se vám na dobu přivýdělku zastaví. Obnoví se opět, až váš přivýdělek skončí. Zároveň se vám o dobu, po kterou bylo zastaveno vyplácení podpory v nezaměstnanosti, prodlouží období nároku na podporu.
Zdroj: http://finance­.idnes.cz/kdo-je-na-podpore-muze-si-privydelat-ma-to-vsak-pravidla-piy-/viteze.aspx?c=A120118­_094143_podni­kani_bab