Válek Petr

Pokud je na faktuře datum splatnosti 2. 12., musí být uhrazena 1. 12. do 24:00 hod., nebo 2.12. do 24:00 hod.?

Odpovědi
Drap

2,12, by měla faktura na účtu. Záleží ak u kterých bank, ale nejpozdější termín pro zaplacení je 1,12,

ivzez

Dříve bylo datem splatnosti datum,
kdy nejpozději musela odejít platba.

Dnes je jím datum, kdy bude platba připsána na účet příjemce.
Tzn., že uvedenou fakturu je nutné uhradit tak, aby byla na účet
připsána 2. XII. Tzn. uhradit nejpozději 1. XII.

Pozor ale na to, že některé banky neodešlou
platbu tak, aby byla připsána následující den
(proto je lée hradit o den/dva dříve).

Mc Merkurion

… fakturu je potřeba zaplatit=uhradit do 2.12. do 24:00 …

… o tom, kdy poslat příkaz otázka není, může být totiž uhrazena poštovní složenkou, či v hotovosti na pokladně dané firmy, je-li to možné – teoreticky totiž ta možnost je, proto ona odpověď …