Shuffle

Pokud je letadlo v turbulencích,je čeho se obávat?

Zajímalo by mě,pokud se letadlo ocitne v turblencích,může následně i spadnout?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Samozřejmě, že může, ale většinou nepadá, pouze se propadne o několik stovek metrů.

Další odpovědi
Terryle

Většinou se nemáš čeho bát ;o) nenapadá mě teď případ, kdyby letadlo havarovalo přímo kvůli turbulenci. Malá nebo střední turbulence letadlu neudělá nic. Velká může nadělat škaredou paseku (zranění cestujících padajícíma zavazadlama apod), teoreticky by mohla i poškodit řízení, ale pokud posádka neudělá fatální chybu, havarovat by nemělo.
Ale ještě jde o to, jak je vysoko – pokud letí v těch 10 km, může se „propadnout“ i o desítky metrů a sice to nadělá bordel na palubě, ale letadlo by to přímo ohrozit nemělo. Velkej průšvih je, když se letadlo dostane do turbulence při přistání nebo při vzletu…

Itter

V drtivé vetšině případů se netřeba obávat.

Muselo by dojít k velmi silným turbulencím, aby letadlo spadlo. (hurikán,..)

led

Paniky.
To je to najhoršie, čo sa môže stať. Piloti sa snažia vyhnúť nebezpečnému úseku.
Ak lietadlo letí do turbulencie, dozviete sa to včas, rozsvietením nápisu „pripútajte sa“. A očakávajte prípadné drsnejšie pohojdanie sa.

FOG

Jiz jsem byl „ve vzduchu“ asi 50×,ale zadnou velkou turbulenci jsem nezazil.
Je potreba na to nemyslet a zabyvat se necim jinym.Cist,spat,sle­dovat filmy apod.A v neposledni rade verit,ze se nic nestane.Jinak,stat se muze cokoli.
Doplňuji:
Videl jsem film podle skutecne udalosti o podobne situaci. Holka prezila havarii na sedacce a spadla nekam do pralesa.
Film se jmenoval asi „A zazraky se deji“ nebo jeste deji .

venkovan

Výměny spodního prádla – když už je třeba se něčeho bát.
A spadnou může. Je to otázka %.

Fidel

Už jsem zažil několik silných turbulencí. Člověk se sice trošku bojí (je to přirozené), ale piloti mají za sebou extrémně náročný výcvik, takže situaci zvládnou. LETADLO JE NEJBEZPEČNĚJŠÍ DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK NA SVĚTĚ – statisticky počet mrtvých na počet přepravených osob a kilometr (někde jsem to četl).