Putin

Pokud je číslo Pí nekonečné, jsou v něm tedy všechna čísla?

Tedy například tam můžeme najít všechny data narození všech lidí jdoucí po sobě? (Tedy pokud by jsme měli dostatečně výkonný kalkulátor :D )

Nejlepší odpověď
Quimby

Ano pi je opravdu nekonečné, pokud je psáno výčtem číslic. Jedná se tedy o iracionální čís­lo.

Ovšem to nic nevypovídá o jeho vnitřní struktuře. To, že je nekonecné, neznamená, že obsahuje veškeré kombinace. Třeba v prvním milionů míst se neobjevila ani kombinace „10 10 10 10“

Další odpovědi
peterbrno

Nekonečno je prostě nekonečno… proč data narození? Podle mě je blbost, prostě nekonečno a nejsou tam žádná data narození O.O

BB

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=uDWpb5b1qVc přibližně od 30. vteřiny videa :D.

Fyzik

Nikdo dosud neodpověděl.

Normální číslo je takové číslo, pro které platí, že všechny čísla a všechny řetězce čísel jsou v jeho rozvoji zastoupeny se stejnou pravděpodobností. Pokud číslo pí není normální, nemusí v něm být všechna čísla. Zdali pí je normální nebo ne, to zjištěno nebylo. A pro normální vědce to je k ničemu, to jen ti matematici se vrtají v takových věcech.

arygnoc

teorwticky je možné, že obsahujei sekvenciu napr. 1000 cifier „1“ za sebou, teda možné to je.

ad Fyzik:
" A pro normální vědce to je k ničemu, to jen ti matematici se vrtají v takových věcech."

ale normálni vedci to nevedia, a veselo si pí pri svojich výpočtoch používajú. :DD

;-Q