Gami.Pet

Pokud dobře chápu, černé díry vznikají z neutronových hvězd ?

Je toho na mě trochu moc a snad to někdy pochopím.
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, černá díra může vzniknout kolapsem hvězdy, ale taky nemusí – třeba tady je to popsáno velmi slušně – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Čer­ná_díra#Vznik

Další odpovědi
Dochy

Pokud se nepletu, pak neutronová hvězda je poslední stadium života hvězdy, která má příliš malou hmotnost na to, aby se stala černou dírou. Může se stát černou dírou, pokud tam někdo ještě nějaký materiál přisype… Poslední stádia hvězd jsou (zhruba):
červený trpaslík
bílý trpaslík
neutronová hvězda
černá díra
Kromě černých děr po zaniklých hvězdách jsou ještě supermasivní černé díry z nashromážděné hmoty v centrech galaxií.