Pokud děláte klasický rajčatový salát, vylepšujete ho něčím, pro mne nezvyklým?

Teď jsem se dočetl, že někdo přidává plnotučnou hořčici, tak to vyzkouším. 🙂, Jinak olivový olej, která se prodává u nás (nechci vás urazit), je vhodný tak na mazání řetězů motorových pil.

Nejlepší odpověď
da ny

Rajčatový salát (naše klasika): rajčata, cibule, sůl, pepř (nemusí být), cukr, voda, citron (rodina nechce ocet).
Olej používám řepkový (olivový /mně moc v salátech nechutná/ max. do některých míchaných zeleninových, také lněný, dýňový olej apod).
Druhou „klasikou“ jsou u nás rajčata, cibule, sůl, kysaná smetana (kdo chce pepř).
Jinak viz. marci1
Jen výjimečně děláme rajčatový salát s majonézou a tam pak přijde i ta hořčice.
Plnotučná hořčice jde i k té kysané smetaně (kamarádka to baští celé léto).
Ovšem my spíše přidáme ješrě okurku, papriku, sýr, šunku, někdy uvařená vejce… ;D

Další odpovědi
briketka10

Nevím co je klasický – dělám si ho jen bez octu
a žádnýho cukru pouze s přidáním zakysané
smetany, černých oliv a dám do něj půl cibulky
trochu okurky trochu sýru a je hotovo 😁
když nemám zakysanou smetanu kápnu olivový
olej ten mám doma pokaždý a je to skoro, jako
nepravej Šopák bez papriky.

gecco

Nevím, co je pro tebe obvyklé, ale já dělám naprosto běžný rajčatový salát s cibulí ve sladkokyselém nálevu…
😉

marci1

Já do rajčatového salátu přidávám trochu ostropestřecového nebo olivového oleje. Zjemní a oživí chuť. Nakonec posypu jemně nasekanou pažitkou. 🙂
Někdo tam přidává česnek, bazalku, dokonce i kopr.

anonym

Pokud dělám klasický,tak ten vylepšit ničím nejde.
Pokud děláš neobvyklý,tak jej vylepšít lze,ale hořčicí určitě ne.
To musí bejt pěkná srajda.
Hlavně si nespleť ten vyjetej olej,protože na řetězu u pily by oliváč dělal pěknou neplechu.

briketka10

Ad barbakane

A, když mám třeba hodně okurky a koupím brambory
s hráškem, přidám 4 vejce, hořčici, tento salátek a
vznikne mi falešnej bramborovej salát do velký mísy.
Rozdělím do dvou menších a mňam mňam papinkám
si pak celý týden jen tu dobrůtku 😁

anonym

gecco, vždyť to je klasika, ale co někteří přidávají?

gecco

Známá přidává zelené olivy a ančovičky – ale to mi moc ´nejede´…
😉

anonym

To bych tam ani nevložil.

zjentek

zkus jablka ..ale rajčata musej bejt na kostičky, jestli jabka na plátky a naopak