zzzzz

Pokud dá zaměstnanec ve zkušební době výpověď, může se přihlásit na ÚP?

Doplňuji:
Díky Axle, já o podporu žádat nechci, jde mi jen o pokrytí několika dní, než nastoupím do nové práce.

Nejlepší odpověď
anonym

Copak o to, přihlásit se může, ale ztrácí nárok na plnou výši podpory, neboť přestává splňovat povinná kritéria.
Doplňuji:
Upřesňuji, pokud jde o pojištění, je povinnost se zaevidovat do 3 pracovních dnů, aby byla zachována kontinuita hned následujícím dnem po ukončení posledního pracovního poměru, – viz průkazný odkaz:
http://www.msmt­.cz/vzdelavani/k-novemu-zpusobu-prijimaciho-rizeni-rijen-2008?highlightWor­ds=stupnice+zn%C3%A1m­ek

Další odpovědi
pusinka50

Můžeš.
Nárok na podporu máš, pokud jsi vykonávala alespoň 12 měsíců v rozhodném období zaměstnání nebo jinou výdělečnou činnost, která zakládá povinnost odvádět pojistné na důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti, přičemž rozhodným obdobím se pro posuzování nároku na podporu v nezaměstnanosti rozumí poslední 2 roky.

Avšak: Uchazeč o zaměstnání, který před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem má nárok na podporu v nezaměstnanosti jen ve výši 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu.

Podpora v nezaměstnanosti se uchazeči o zaměstnání, který splní podmínky pro nárok na ni, vyplácí po podpůrčí dobu:

5 měsíců u uchazečů o zaměstnání do 50 let věku,
8 měsíců u uchazečů o zaměstnání nad 50 a do 55 let věku a
11 měsíců u uchazečů o zaměstnání nad 55 let věku.

anonym

Ano, ale spadne na 45 procent průměrného platu. Draxl je věcný a má pravdu, 3 dny ze zákona