Capik166

Pokud člověk vymyslí náměť, scénář, nápad atp. dá se to ukrást?

Člověk něco vymyslí a publikuje to na internetu. Může si to nějaká společnost normálně vzít a udělat to? Třeba námět filmu atp.?
Pokud ano, lze to nějak ošetřit? Jakože kdyby to všechno bylo na webové stránce..

Odpovědi
MK44

Můžete si přečíst Zákon č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)

http://www.mkcr­.cz/autorske-pravo/zakon/

Pokud nějaký nápad například scénář, který budete chtít realizovat (natočit podle něho film) vystrčíte na Internet, kde si ho může přečíst kdokoli, třeba někdo z druhého konce světa, a on si poupraví a natočí film dříve než Vy, jen těžko budete prokazovat, že je to původně Vaše dílo. Takové nápady je třeba tutlat a koukat, aby do nich nikdo nekoukal.

marci1

Pokud si nechcete svůj nápad nechat ukrást, tak ho zcela jistě nezveřejňujte na internetu.