Emma

Pokud člověk pobírá částečný invalidní důchod,jaký důchod pobírá ve stáří – je to plný invalidní nebo starobní? Poraďte.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Miroslav špatně 🙂

Ve stáří člověk pobírá výhradně starobní důchod, toto platí od roku 2009 či 2010 tuším.
Pokud je přiznán před odchodem do starobního důchodu plný invalidní důchod, a ten je vyšší, než by byl starobní, pak je ponechána vyšší částka. Ale jedná se stále o důchod starobní, v podstatě se dá říci, že se teď již vždy přejmenovává.
ČID zaniká se starobním důchodem.
Na vystětlenou se domnívám, že tato změna byla provedena kvůli zneužívání odečtů na poživatele ID.

Další odpovědi
Miroslavst

Pobírá starobní důchod. V případě, že částečný je pro něj výhodnější, je mu ponechán ten částečný.