zjentek

Pokud člen nějaký expedice najde na Antarktidě mrtváčka člověka a nikde ani živáčka, tak kdo potom takový úmrtí vyšetří?

Řekněme, že bude jasně patrný, že jej tam nevyplavilo moře a dejme tomu bude mít v hlavě díru po kulce ..že se stal mrtváčkem až tam a nikde žádné stopy po živých.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Článek 8 – všichni pozorovatelé i vědecký personál podléhají jurisdikci svého státu, Smlouva o Antarktidě, která byla uzavřena 1. prosince 1959 ve Washingtonu a vstoupila v platnost 23. června 1961.
Takže by to vyšetřoval v případě nálezu Českou expedicí český úřad, tedy Policie ČR.

Další odpovědi
Cenobita

Tak většinou se tam na Antarktidu jezdí lodí nebo letadlem a kapitán lodi nebo letadla mají určité právní pravomoci, lodní kapitáni spadají pod námořní právo. Takže to bude nějak ošetřeno, nevím přesně jak ale nejspíš se kapitán pokusí o nějaké vyšetřování v rámci svých možností, zdokumentuje nález a zajistí tělo. jak to probíhá reálně opravdu nevím, nemám kapitánské zkoušky.

zjentek

Cenobite, jasný, ale kdo vyšetří vraždu? Když už bude jasný, že tam ani z letadla nevypad, nic. Na to stačí kapitánské zkoušky?