Avatar uživatele
SteimlX

Pokud chci „vysázet“ borovici blatka, musím „vyloupat“ šišky bo stačí rozházet celé šišky všude po okolí??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3997 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Lepší bude vyloupat. Ještě lepší je koupit rostlinky, b.blatka je totiž chráněná a neavíc se obávám, že ji jen tak nenajdeš a také nepoznáš..Ráda se totiž kříží, vyjímám:
„…najít porost čistých blatek je leckdy obtížné i v místech jejich přirozeného a teoreticky hojného výskytu. Druh je považován za kriticky ohrožený vzhledem k úbytku přirozených stanovišť a nebezpečně rozsáhlému rozřeďování jeho genomu křížením.“
Znovu odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­rovice_blatka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Já myslím, že klíčivost jehličnanů není nic moc, tak bych ta vyloupaná semena vysel doma a udělal nejprve sazenice, na místo bych sázel až je.

Technická: nepoužívej slovo „bo“ ve smyslu „nebo,“ to je špatně – „bo“ znamená „protože.“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
SteimlX

TO:beer – jojo, to jsem tam četl také, mně nejde ani tak o čistotu „rasy“ v tomhle případě. ale v mém městě je zbouraná továrna cca 7 let a krásně to tam zarůstá, mně by se ale líbilo, kdyby tam nerostly jen břízy a podobný, ale taky nějaký ten jehličnan. A co se týče sazenic, tak jsem se dočetl zde – http://www.gar­ten.cz/a/cz/7809-pinus-uncinata-borovice-blatka/ – , že se špatně daří vysazovaným, pokud je tam vysoká vlhkost. A tam je vlhkost veliká

před 3997 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Tak si najdi někde v okolí zamokřenou lokalitu s jehličnany, vyber semenáček, nebo nasbírej šišky a můžeš začít zahradničit ))

před 3997 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SteimlX

TO: cochee – A co kdybych použil ´bo?? to už by znamenalo nebo, že?

před 3997 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

To je nedobré. „Bo“ není výraz z obecné češtiny, ale z více nářečí severní Moravy. Znenadání jsem ho začal vídat používat Pražáky a Brňáky, ale v úplně špatném významu slova. No snad ten apostrof by to trošku poopravil, ale jako severomoravákovi, který „bo“ od malička používá ve smyslu „protože,“ se mi to i tak pranic nelíbí. Uznej, že severomoraváci jakožto „vynálezci“ toho slova na něj mají „právo“ a falšování se trestá podle zákona 😁

před 3997 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SteimlX

Pač respektuju jakejkolif hantec, pro příště si bo nechám enom pro ty správný případky… DD dík za názor

před 3997 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek