hanca144

Pokud chci dát na mé webové stránky obrázek z internetu potřebuji na to nějaké povolení?

Nejlepší odpověď
anonym

Obecně řečeno ano – každý „obrázek“ má někoho, kdo je oprávněn nakládat s autorskými právy. A pokud tento člověk obrázek (text…) neuvolní pro použití, nemáš právo dané dílo jakkoli použít.
😉
Proč si nevytvoříš obrázek vlastní?

Další odpovědi
Quimby

Nedá se tahle říct, musíš zjistit komu daný obrázek patří a pod jakou licencí ho vydal.
Ale pokud si ho našla na googlu a nepoužiješ ho pro reklamu nebo něco finančního, tak bych to neřešil a použil ho.

Funna

souhlas majitele (držitele licence) na danou fotku, obrázek…bohužel jsou už i u nás „podnikatelé“, kteří pohledávají a porovnávají data na webech a pak třeba obešlou výhružným dopisem, ať zaplatíš autorská práva, nejakému američanovi, který ani neví, že tam takovou nějakou fotku dal…ale něktří se leknou a zaplatí…takže nejlepší je stáhnou si obrázek jako mustr a pak ho poopravit k obrazu svému .-)

badisko

No vsichni maji svym zpusobem pravdu …avsak zapominaji ..jsou i stranky ..ktere nabizeji takzvane FreePhoto …ty jsou volne ke stazeni a mohou se vyuzivat na Webech neni k nim potreba souhlasu autora …

Stingo

Slyšela jsem i o lidech, kteří se živí tak, že dávají na internet svoje fotky a jenom čekají, až je někdo zveřejní na svém webu, oni to dají k soudu kvůli copyrightu a ty pak musíš platit jak mourovatá. Záleží, kdo je majitelem té fotky, takže už by si měl dnes asi člověk dávat pozor, co zveřejňuje.

vertigo

Vybírej z bezpečně free zdrojů a máš klid:
http://www.tem­plates.com/blog/25-free-stock-photo-banks/

McArthur

Dovolím si začít jako „badisko“. Ano, všichni mají svým způsobem pravdu a zároveň ji nemají. Prostuduj si alespoň v základu zákon číslo 121/2000 Sb. v aktuálním znění (Autorský zákon) a budeš vědět, jak to chodí v České republice. Aby to bylo složitější, tak pravidla se řídí legislativou toho státu, odkud pochází autor, případně toho státu, kde sídlí držitel autorských práv.

Badisko a Vertigo píšou o webech, kde se dají legálně stáhnout obrázky a tyto se mohou použít na soukromých webech, např. na blogu apod. Z 99 % se ale nesmí použít na webech komerčních. Některé se mohou použít na webech veřejných škol, ale nesmí se použít na webech soukromých škol.

Používat cizí obrázky je tedy spíš „o hubu“, když nevíš, komu patří a hrozí, že Tvůj web bude označen za komerční. Totéž platí o textech, videích (včetně těch na YouTube, Stream apod.), logách i státních vlajkách. V případě státních symbolů je třeba se řídit zákonem číslo 352/2001 Sb. ve znění pozdějších předpisů (Zákon o užívání státních symbolů).