trupik16v

Pokud čekám miminko a chtěla bych ho vychovávat sama. Má na něj právo jeho biologický otec pokud ho neuvedu jako otce ?

Dobrý večer chtěla bych se zeptat. Pokud čekám miminko a chtěla bych ho vychovávat sama . Má na něj jeho biologický otec nějaké právo pokud ho neuvedu jako otce .

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý večer. Chápu Váš postoj, asi od otce svého miminka nic dobrého nečekáte.
Samozřejmě, že máte právo vychovávat dítě sama a nikomu jméno otce neříkat.
Jenže poběží čas a Vaše dítě jednou bude stát o to zjistit, kdo je jeho táta. Co
budete dělat potom?
Otec má právo na své dítě a dítě má právo na svého otce. Zvažte sama, zda bude v pořádku, když zůstanete sama na roli obou rodičů, nebo když si najdete jiného partnera a pravého otce dítěti zatajíte. Co když potom přijde úraz, nebo nějaká nemoc?

Další odpovědi
iceT

Možná teď řeknu kravinu,ale pokud nebude otec dítěte uveden v rodném listě,tak po něm potom nebudete moci vymáhat žádné výživné.

Hlada

Matka má právo…
Otec má právo…
Dítě má právo…
Které právo má přednost?
Být proti přírodě nebývá rozumné.