Pokud byste se báli třeba hadů, tak si myslíte, že by se dalo naučit se je mít rádi pokud byste to nějak trénovali?

Klidně i ty něškodné např. slepýš. Dokázali by za nějaké pomoci např držet slepýše v ruce a být u toho v klidu a s úsměvem? A co např. kobra zbavená jedu a naprosto neškodná?

Odpovědi
Drap

Ano, téměř vše jde naučit a natrénovat.

zjentek

Jedině kontaktem, brát do ruky dokola a dokola! Všechny hady do ruky, i ty co nekoušou a nesyčí.

Kepler

Citlivě něco naučit a vytrénovat vždycky nějak jde. Ale když jde o vrozenou fóbii, může to být problém. Důvěrně znám dvě baby, které to mají od přirození a tutově se toho už nezbaví. Jedna, když uviděla hada, byť jen v televizi, tak ztuhla hrůzou a odporem a zároveň fascinovaně hleděla dál. Druhá, kdybych před ni hodil i obyčejnou slepici, nebo jiného ptáka, tak se skutečně vyděsí a vysokofrekvenčně zaječí. Nevím, co v tom ty baby vidí…