Avatar uživatele
Otazník123

Pokud bych vyskočil na pohybujícím se tělese a nebrzdil by mě odpor vzduchu dopadl bych zpět na místo výskoku ?

Doplněno: Nezačne mě po odlepení se s pohybujícího se tělesa pomalu brzdit gravitační síla ?

Zajímavá 0 před 2623 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Třeba jako kdyby sis začal vyskakovat v letícím Airbusu? Ano, dopadl bys na stejné místo, pokud by byl výskok kolmo vzhůru. Ale spíš by tě stewart uzemnil zpět do křesla.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ano, ale len z pohľadu tohto pohybujúceho telesa
Nie, v pohľade na okolie by bod vášho dopadu bol posunutý o dráhu, ktorú teleso vykonalo v čase medzi odrazom a dopadom.

Vysvetlenie:
1 – Pri výskoku v Keplerovom „letícím Airbusu? Ano, dopadl bys na stejné místo, pokud by byl výskok kolmo vzhůru.“
2 – Pri pohľade zo zeme na skok „v letícím Airbusu“ by bod vášho dopadu bol posunutý o dráhu, ktorú Airbus vykonal v čase medzi odrazom a dopadom.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
xxx3

akorát by těleso v době výskoku nesmělo třeba akcelerovat. Pak je tu také gravitace – ta by za určitých okolností mohla hrát roli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Platí pokud skočíš z tvého relativního pohledu přesně vzhůru a pokud to tvé těleso se bude pohybovat přímočaře vodorovně stálou rychlostí. (pak ještě za některých dalších spec. podmínek, ale tam by bylo složitější je popsat) Gravitace působící dolů nebude brzdit tvůj dopředný pohyb. Jen způsobí, že zas spadneš zpátky (doskočíš)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pusinka50

Otázka:" Pokud bych vyskočil na pohybujícím se tělese....." Otazník123 asi otázkou mýnil, co kdyby vyskočil „NA vnějším povrchu airbusu a ne uvnitř něho“

před 2623 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Otazník123

xxx3: to mě právě napadlo jestli by mě samotná gravitace nebrzdila po odlepení se z pohybujícího tě­lesa

před 2623 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek