Džanička

Pokud bych si chtěla udělat kurz prodlužování vlasů, musím být kadeřnice??

Nebo si můžu udělat kurz prodlužování i když kadeřnice nejsem.. (pokud musím být, bude stačit rekvalifikační kadeřnický kurz, po kterém dostanu ŽL??)
Doplňuji:
Děkuji ocko za odpověď, ale moje otázka je jiná.. Ptala jsem se na prodlužování vlasů, jestli si tem kurz mohu udělat, když ještě nejsem kadeřnice, tudíš ještě nemám kadeřnický kurz.. Vím také, že dostanu jen osvědčení, a na jeho základě, dostanu živnostenské oprávnění, které si pak vyřídím..

Odpovědi
anonym

Mezi vázané živnosti kadeřnictví nepatří, takže kvalifikaci lze získat i formou rekvalifikačního kurzu. Kdyby nemohl fungovat tento kurz samostatně, ÚP by jej „evidovaným“ nenabízel. Po absolvovoání kurzu dostanete Osvědčení o absolvování kurzu, nikoliv Živnostenský list. Zajdete si na ŽÚ a zde si požádáte o Živnostenské oprávnění.
Doplňuji:
Tvůj dotaz jsem pochopila správně. Pokud se jedná o kurz, který Ti nabízí Úřad práce, tak může fungovat samostatně, ačkoliv profesně spadá pod kadeřnictví.
Odpověď zůstává stejná.
Pokud se rozhodneš pro jakoukoliv jinou činnost, podívej se nejdříve na internet, zda to není činnost „vázaná“. Těch je v současné době (alespoň si to myslím) 34 a u nich by bylo vyučení nebo studium daného oboru podmínkou. Pokud vybranou činnost mezi nimi nenajdeš, stačí i rekvalifikační nebo jiný odborný kurřz, abys získala potřebné znalosti, či zručnost a ŽÚ Ti živnostenské oprávnění vydá. Když už si je budeš vyřizovat, tak si rovnou nechej uvést i ty varianty, o kterých bys uvažovala i do budoucna. Já mám takhle v živnostenském oprávnění 8 činností a z toho jako vázanou jenom účetnictví.