janani

Pokud bych se chtěla zúčastnit nějaké soutěže na internetu, je to bezpečné co se týká osobních údajů nebo zavirování méh

Odpovědi
Pepa88

To podle toho, jaké údaje po Tobě chtějí… Většinou jen email s tím, že hold musíš počítat s nějakým newsletterem…

Každopádně, pokud je to fantastická soutěž ve které chtějí číslo tvé kreditky, tak bacha! :)

Pokud máš na počítači Avast (zdarma) a prohlížíš ve Firefoxu (tj. máš aktivní databázi nebezpečných webů), tak rizika spojená s podvodnými soutěžemi nejsou příliš veliká…

Bedy

Pepa88: No Firefox zrovna v oblasti odhalování podvodných stránek nevede, tam je nejlepší Internet Explorer a na druhém místě SRware Iron (vycházející z Chromia) podle dlouhodobých výsledků testů společnosti NSS Labs s dlouholetými zkušenostmi v tomto oboru.

Jinak obecně platí důvěřuj, ale prověřuj. Nikde nedávat své rodné číslo, číslo kreditky, PIN kód, heslo a podobně.

Osobně doporučuji na řadu stránek se registrovat přes 10 minutový email (pak Vám do schránky nechodí různé „nabídky“, zpravodaje a podobné „nevyžádanosti“) – http://10minu­temail.com