MonkeyKing

Pokud bych dostal pokutu za něco a dostanu ji znovu za to samé, bude navýšená?

Když bych dostal pokutu jednou a za nějakou dobu za to samé zase – bude dražší (ještě horší trest – třeba zadržení) nebo je stálá?

Odpovědi
zzzzz

Pokuta je ve výši, kterou připouští zákon, u fyzické osoby se může vyšplhat až na 50.000kč. Z některých přestupků se může stát i trestný čin, např. opakované krádeže, kdy škoda přesáhne 5.000kč.
Na poprvé se většinou trestá na spodní hranici, pokud se přestupek opakuje, pokuta se zvýší.
Ne všechny pokuty se zvyšují, např. ty, které neuděluje orgán státní správy, ale jsou dány smluvními podmínkami, tak ty jsou pevně stanoveny, třeba jízda na černo, tam zaplatíš pokaždé stejně.
Nezaplacení jakékoliv pokuty vede k exekuci. Doporučuji chovat se tak, aby si pokuty nedostával.

honza19hk

např za přestupek v dopravním provozu ano.Když dostaneš pokutu třeba za jízdu po chodníku na kole tak první bude třeba 100kč,když tě chytnou během krátký doby znova tak už to může být třeba 400kč atd.Až do 2 tisíc.Záleží na jaký benga narazíš a taky záleží na závažnosti přestupku který jsi provedl.