Michal Kole

Pokud by Vás někdo poprosil, aby jste ho naučili plavat, jakou by jste zvolili výukovou metodu ?

Samovýuku pomocí tonutí v hluboké vodě ? 😁 ☹

četl jsem že pro výuku různé nadlehčovací pomůcky jako plovací kruh, křidélka, deska, pás, vesta nejsou z didaktivkého hlediska vhodné.

Nejlepší odpověď
led

Michale, vo vašom prípade, ak naozaj ešte neviete plávať, najlepší učiteľ je strach.
Prekonajte ho, skočte do nádrže s vodou a skúste doplávať k rebríku. Učiteľ ´Strach z utopenia´ naučí vás udržať sa na hladine… Podmienka, aby to nebola sebevražda, majte tam niekoho, kto vás v prípade potreby vytiahne (ešte živého). Verte, že plávanie sa vám zapáči.

Další odpovědi
BANAN93

nejdřív ho naučit ležet na vodě – přidržovat ho ze spoda (po té co se to naučí ,začne přestávat mít strach z vody a učení bude mnohem jednodušší) popředu i na znak

Drap

Mtodou ,,Tonoucí se i stébla chytá"

bolak

cukr a bič

honza19hk

hodit do vody a plav. Samozřejmě být u něj kdyby se topil.

manon

Ve zvlášť těžkých případech bych začla procházkami k vodě, zhruba po měsíci by si šlo na vodu sáhnout a po půl roce smočit palec u vody :) Dál bych pak používala nadlehčovací pomůcky po celém těle :)
Doplňuji:
*u vody palec u nohy :)