Pokud by se v ČR/EU začala náhle prodávat koňská šunka/salám, tak by to byl velký poprask? Prý je konina v ČR vzácnější.

Neumím si to představit. Kůň je pro mě ušlechtilé zvíře, které má lepší využití. Tím nechci nijak snižovat cenu skotu, prasat a tak dále, ale na nich se nedá ani bezpečně jezdit.

Nejlepší odpověď
dubraro

Proč náhle? Koňský salám se stále vyrábí a prodává, byť v malém měřítku. Není to nic nezákonného, jen neobvyklé. Koně se u nás na maso nechovají, poráží a zužitkovávají se staré a zraněné kusy. Koňské maso je zdravé, kvalitnější než hovězí. Pro srovnání, v roce 2012 bylo v Česku poraženo 308 koní, více než čtvrt milionu kusů skotu a 2,7 milionu prasat.

Další odpovědi
zjentek

Myslím, že masné produkty z koňa jsou na trhu už dnes. Ptal jsem se souseda, když zas vykuřoval u branky, proč má furt tak mastnou hubu. A on že to ma od točeneho z koniny, že pry jiný nežere, že su to sra*čky, tak to říkal. Než teda umřel.
Podle mě by se mělo využívat vše, co má přijít na zmar. Vezměme třeba ty trestance, odsouzence. My je popravíme a potom je zakopeme někde do země, nebo spálíme. Takové plýtvání ani nemá obdoby! Na jedné straně se celosvětově řeší, jak žijeme v nerovnosti kvůli nedostatku pro všechny a na druhou stranu toto? Máme vůbec potuchy, kolik energie je takové jedno lidské tělo?
Tak samozřejmě, že poprask okolo koňa byl, je a bude furt. Vždyť je to taky slušné zvíře! A ty oči, že…