Bronzový

Pokud by se v ČR/EU začala náhle prodávat koňská šunka/salám, tak by to byl velký poprask? Prý je konina v ČR vzácnější.

Neumím si to představit. Kůň je pro mě ušlechtilé zvíře, které má lepší využití. Tím nechci nijak snižovat cenu skotu, prasat a tak dále, ale na nich se nedá ani bezpečně jezdit.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Proč náhle? Koňský salám se stále vyrábí a prodává, byť v malém měřítku. Není to nic nezákonného, jen neobvyklé. Koně se u nás na maso nechovají, poráží a zužitkovávají se staré a zraněné kusy. Koňské maso je zdravé, kvalitnější než hovězí. Pro srovnání, v roce 2012 bylo v Česku poraženo 308 koní, více než čtvrt milionu kusů skotu a 2,7 milionu prasat.

Další odpovědi:

Zlatý

Myslím, že masné produkty z koňa jsou na trhu už dnes. Ptal jsem se souseda, když zas vykuřoval u branky, proč má furt tak mastnou hubu. A on že to ma od točeneho z koniny, že pry jiný nežere, že su to sra*čky, tak to říkal. Než teda umřel.
Podle mě by se mělo využívat vše, co má přijít na zmar. Vezměme třeba ty trestance, odsouzence. My je popravíme a potom je zakopeme někde do země, nebo spálíme. Takové plýtvání ani nemá obdoby! Na jedné straně se celosvětově řeší, jak žijeme v nerovnosti kvůli nedostatku pro všechny a na druhou stranu toto? Máme vůbec potuchy, kolik energie je takové jedno lidské tělo?
Tak samozřejmě, že poprask okolo koňa byl, je a bude furt. Vždyť je to taky slušné zvíře! A ty oči, že...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1104
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 353
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 289
Zlatý marci1 270
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.