Skeptik

Pokud by se konalo referendum o vystoupení ČR z EU, jak byste hlasovali. Pokud ano, chcete aby ČR byla členem EFTA?

Nejlepší odpověď
venkovan

NE, zůstat...

Píši ne, ale s tím, že chci aby se změnila EU jako taková. Ve společenství, které se bude zabývat zejména občanskému partnerství členských zemí v Evropě a ne aby to byl ještě horší děs než Rada vzájemné hospodářské pomoci.
EU pro mne je symbolem společných dohod o neválečných řešení mezistátních problémů, volného pohybu lidí po tomto minikontinentu, možnosti získávání pracovních a odborných znalostí a dovedností, společných základních právních předpisů (třeba v oblasti podnikání,silniční dopravy, bezpečnosti na pracovišti, kvality potravin a léčiv atd.). Ale měla by být rovná příležitost v oblasti podnikání, udržování tradic a specifik jednotlivých národů apod.

Další odpovědi
anonym

ANO, přestoupit do EFTA...

Ano, já jsem pro vystoupení z EU.RVHP nám nelezlo do domácností jako EU.RVHP nám přikazovalo jaké máme vyrábět auta, autobusy a jiné strojírenské výrobky, ale nepřikazovalo nám jaké máme mít doma žárovky,nesmíme vyvážet močůvku na své zahrádky (nejlepší přírodní hnojivo), musíme mít buď čističky nebo si nechat vyvážet močůvku za drahé peníze fekálním vozem a přikazuje nám čím máme topit (chtějí zavést uhlíkovou daň).
EU si neuvědomuje, že oni ve svých zemích tohle budovali dlouhá léta a na nás to chtějí hned.A že naši lidé na takovéto novoty nemají peníze.
EU nám zakazuje výrobu cukru, výrobu mléka, nesmíme vyrábět více hovězího a vepřového masa atd.Více nám toho zakazuje a přikazuje než je výhod od nich.
Takže hlasuji všema deseti pro vystoupení.
A jsem názoru, že EFTA by byla lepší alternativa než EU.
Tady je to celkem dobře vysvětleno http://www.re­formy.cz/zpra­vy/petr-mach-efta-jako-alternativa-eu-prednaska/

pusinka50

ANO, vystoupit...

Nic dobrýho nám nepřinesla, ostatně, jak jsem očekávala a nic dobrýho nám už nepřinese, jen další finanční náklady na její výmysly. Záměr čerpat dotace stále naráží na neznalost našich politiků a ministrů jak tyto dotace čerpat anebo jak o ně nepřijít po vyčerpání, no prostě Hurvínkov

Jikra

NE, zůstat...

dudu

NE, zůstat...

láďa1

ANO, vystoupit...