Rokio

Pokud by se IQ všech lidí zvýšilo o 30 bodů, snížila by se rapidně mentální retardace?

IQ populace časem roste. Jedná se o tzv. Flynnův efekt. Podle něho za deset let se IQ veškeré populace zvýší o 3 body. Za století se tedy IQ všech obyvatel Země zvýší o 30 bodů.

Pokud by se tohle stalo, snížil by se počet lidí mentálně retardovaných?

Nejlepší odpověď
Quimby

Takže sme před 100lety měli celou planetu retardovaných lidí a za sto let budem mít planetu géniů?
IQ test netestuje inteligenci.

Další odpovědi
Šidlo

ono, nízke IQ nie je jediný typ mentálnej retardácie…

človek môže byť zaostalý aj osobnosťou, napr. to sú tie týpky ako Sheldon Cooper......určite poznáte niekoho, kto je geniálny, ale nevie žiť sám so sebou ani s inými ľudmi, nevie sa o seba postarať, nevie zvládnuť realitu

ivzez

Nesnížil.
Posunula by se hranice.