Pokousání cizím psem.Jaké jsou práva a možnosti občana na fin.náhradu za jízdné busem k lékaři a regul.poplat.u lé­kaře?

Prosím o poskytnutí informace, jaké má právo a možnosti občan, kterého na autobusové zastávce pokousal cizí pes, který utekl majiteli z nezajištěné zahrady.(Majitel doložil očkovací průkaz psa až na výzvu policie). Jízdné autobusem k lékaři a platba regulačních polatků u lékaře již jde do pár set korun. Existuje i náhrada bolestného v tomto případě? Děkuji Jana

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Samozřejmě, že existuje.
Nevím však jak uzavřela policie toto napadení, zda pořádkovou pokutou nebo trestním stíháním. V druhém případě se přihlašte o náhradu bolestného a nákladů za léčení přímo do spisu.
Neuplatníte-li svůj nárok při projednávání přestupku-tr. činu nebo pokud policie věř vyřešila pouze blokovou pokutou, musíte se o svá práva přihlásit pouze žalobou u občansko právního sporu-tedy u soudu.