arygnoc

pokládáte za neetické?

zveřejňování zisků společností nebo spíš výšku zisků těchto institucí?

mně osobně se zdá výše zisků bank a bankovních neetická a jsem tím pobouřen, když občané si musí utahovat opasky a zisk bank stoupl meziročně o 79%.

vy ne?
neměli by se přijat zákony o max. výši zisků?
co je ještě zisk a co už zlodějina?

Nejlepší odpověď
Alesh

No, tak to je síla tento nápad. Banky, stejně jako mnoho dalších institucí, jsou soukromé firmy a nevidím důvod, proč by jim někdo měl diktovat, že nesmí vydělat víc než … To by to pak někdo mohl nařizovat automobilkám, strojírnám, zemědělcům, truhlářům, cukrářům atd. kolik si smějí vydělat a zbytek jim sebrat. K čemu by to asi vedlo, že? Tohle tu bylo 40 let, že někdo toto stanovoval pohledem do „křišťálové koule“. Dnes to určuje trh a je to tak správně. Jediné, co je nutné, přijmout taková pravidla, aby dominantní či monopolní „hráči“ na trhu tuto svojí pozici nezneužívali.

Další odpovědi
led

Aj keď nás tie zisky dráždia, akýkoľvek zákon na úpravu maximálneho zisku by bol braný ako zásah do práva podnikať. Viedol by k zatajovaniu prijmov a iných podvodov (dcérske spoločnosti, registrácia v „daňových rajoch“ a podobne)
Dafinícia zisk/zlodejina:
Zisk to je, to čo zostane mojej firme po odrátaní nákladov a odvodov. Zlodejina je to, čo za tých istých podmienok zostane konkurencii. :)

Hlada

Rozhořčení chápu, ale s žádným zákonným omezením nesouhlasím. Až na výjimky, není zákon, který by nutil lidi dávat bankám utržit. Ani k podnikání není potřeba mít ze zákona účet. Není potřeba si brát žádné úvěry, běžné nákupy je možné provádět v hotovosti a k uložení peněz je možné používat vkladní knížky, které jsou zdarma. Je to tedy služba, kterou lidé dobrovolně cení tak vysoko.

hanny 2

Je to výsměch slušným normálně pracujícím lidem.Je to zlodějna jak pr..e,berou nás na hůl všichni,nejenom banky,všichni nás jen ožebračují,máme jedny z nejvyšších poplatků!!!
Ani se už raději nebudu rozepisovat,nechci si kazit sobotní večer.

hanulka11

myslím, že je víc věcí neetických a ti nahoře to neřeší.....jo my jsme malý páni

lexx

40 let všemocná partaj řídila a určovala vše, výsledky jsou vidět dodnes, jedním slovem tragédie. Jenže dneska ? chaos, živel, bezvládí. Pardón, oni tomu říkaj trh.
To je opačný extrém, zase nedobře. Tak jak tedy ? Znáte někdo třetí cestu ?