Ondrej01

Pokaždé když sním rajče nebo kyselejší věc, „zrudne“ mi špička jazyka a mám ho citlivější?!

Zdravím, nepamatuju si, kdy to začalo, ale mívám to teď snad každý den (možná dva roky, nebo déle, netuším). Prostě sním třeba Kiwi a potom mě začne jakoby pálit špička jazyka a při pohledu do zrcadla mám na jedné straně na špičce jazyka „zrudlé“ pohárky a je to jak kdyby mezi nimi byly dírky a potom už bych při jezení dalšího kiwi (rajčete, citronu, ale ne jen kyselých věcí .. teď se mi nic nevybavuje) strašně cejtil ten jazyk a asi bych si tu špičku ukousal. :D Obrázek jsem nikde nenašel, nevím pod čím to na internetu hledat ale nejspíše to má více lidí. Neděje se vám něco podobného? Nevíte o co jde? Dělá se mi to většinou jen na jedné straně ale vždy o kousek jinde. Děkuju moc

Nejlepší odpověď
bolak

Mě napadá akorát alergie na vitamín C, podle těch potravin který tu uvádíš. Zkus koupit kiwi nebo natrhat šípek a rozetřit si to někde na kůži, nejlíp na ruce na zápěstí, jestli to bude nějak reagovat.

Pak dej vědět do diskuze jak to dopadlo, jestli byla nějaká reakce, slabá, silná, exitus nebo tak neco.

čau.

Další odpovědi
Kamionacka09

Ja to mivam taky hlavne u ovoce,je to nejaka alergie.

ddolenska

Ahoj zdravím podle mě jsi alergický na břízu a tato alergie je jako jediná tzv. křížená s potravinami. Pozor potravinová alergie se mění jednou ti rajče nic neudělá a po druhé ano může to být třeba banán co ti udělá problém. Nech si odebrat krev na alergologii resp. nejdříve testy. A co ti nedělé dobře jez v minimálním množství, aby si tělo zvyklo. Také existují vakcíny, trvají 5let a u 80% lidí fungují.